top of page

čt 03. 3.

|

Ostrovačice

Seminář o FOTOVOLTAICKÝCH SYSTÉMECH

Fotovoltaika je spolehlivá technologie, která umí přinášet znatelné finanční úspory. Stává se čím dál více oblíbenou volbou jak pro novostavby, tak pro stávající objekty. Kdy se vyplatí investice do fotovoltaiky? V semináři se zaměříme na důležité informace, které potřebujete znát před realizací FVE

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Seminář o FOTOVOLTAICKÝCH SYSTÉMECH
Seminář o FOTOVOLTAICKÝCH SYSTÉMECH

Čas a místo

03. 3. 2022 10:00 – 15:00

Ostrovačice, Veveří 260, 664 81 Ostrovačice, Česko

Hosté

O události

Plánujete pořízení fotovoltaické elektrárny? Nevíte, jak se vyznat v nabídce na trhu a současně dosáhnout co nejvyšší úspory energie bez zbytečných výdajů? Jak správně vybrat a nastavit fotovoltaiku, aby vše fungovalo jak má? Jsou lepší baterie vysokonapěťové, normální, nebo virtuální? Měnič s využitím toroidů, nebo vysokofrekvenční? Integrovaný měnič, nebo vše raději zvlášť? Jaký počet stringů je nejvýhodnější? Pomůžeme se Vám v této problematice zorientovat.  Začněte šetřit peníze správným směrem a neztrácejte čas hledáním informací na internetu. Plakát ke stažení ZDE.

Hlavní témata SEMINÁŘE O FOTOVOLTAICKÝCH ELEKTRÁRNÁCH:

 • Jak vybrat správnou FV elektrárnu?
 • Jaké jsou nejvhodnější měniče pro různé typy použití?
 • Výpočty a ukázky z praxe.
 • Porovnání stejných typů FVE (se stejnou technologií i panely) v závislosti na způsobu topení (plyn, pelety, tepelné čerpadlo jednofázové, tepelné čerpadlo třífázové, podlahové elektrické topení.)  
 • Jaká FVE utáhne v zimě tepelné čerpadlo?
 • Kolik potřebuji baterek a jaké (Li-on, Lifepo, NI-CD, Pb). Nové nebo použité?
 • Kam nejvýhodněji prodat přebytky?
 • Jak využít pokročilé funkce měničů?
 • Který dodavatel elektrické energie je pro moji instalaci ten nejvýhodnější?
 • ....a další odpovědi na Vaše otázky.

Program:

10:00 – 10:50 Základní části FVE – typy panelů, vliv úhlu a sklonu, druhy regulátorů, typy měničů, baterie a základní pojmy. Využití nízkého tarifu (noční proud), možnosti V2L, V2H, V2G ...  (Mirek Matyáš – malá-elektromobilita.cz)

11:00 – 11:50 Fotovoltaické systémy na bázi Victron Energy  (Jan Dvořák – NEOSOLAR/Victron)

11:50 – 12:40 oběd (je v ceně semináře)

12:40 – 13:30 Podpora státu a EU / Dodavatelé a odběratelé. Aktuální dotace NPO, OPTAK, NZÚ a výhled. Jaké dotace jsou určeny pro podnikatele a jaké pro občany. / Jaké možností nabízí (a budou nabízet) moderní dodavatelé energií? (Karolína Hanušová - mala-elektromobilita.cz + hosté)

13:45 – 15:30  Ukázky s praxe + diskuze. Vliv různých spotřebičů na využití a funkčnost FVE. Denní grafy – lednička, mraznička, pračka, myčka, bojler, kopírka, nabíjení elekrtromobilu (dvou – tří na jedné fázi), tepelná čerpadla – jednofázové a třífázové. Podlahové elektrické topení. Velká část tohoto bloku bude věnována diskuzi. (Mirek Matyáš, Jan Dvořák, Karolína Hanušová + hosté)

Neexistuje jedno správné univerzální řešení. Každá instalace potřebuje pro to, aby měla co největší užitek a co nejrychlejší návratnost svoje optimální řešení. 

 

Od 16.00 - 21.00  -  následuje tradiční BRNĚNSKÝ ELEKTROČTVRTEK  -  jedná se o tradiční setkání majitelů elektromobilů a jejich příznivců. Jen tak pokecáme. Bez registrace, bez oficiálního začátku a programu. Z důvodu dobré dostupnosti nabíjecích stanic jsme opět zvolili restauraci hotelu  D1 v Ostrovačicích.

 

Vstupenky

 • Seminář o FVE

  2 480,00 Kč
  Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page