top of page

so 30. 5.

|

Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava, s

eJantarová cesta 2020

Akce je zatím plánována. Sledujte aktuální informace, která se budou řídit nařízeními vlády České republiky. I letos Milan Rajchl pořádá spolu s ASEP akci, jíž je zakladatelem, eJantarovou cestu 2020, čtvrtý ročník. Akci udělil záštitu ministr životního prostředí ČR.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
eJantarová cesta 2020
eJantarová cesta 2020

Čas a místo

30. 5. 2020 9:00 – 31. 5. 2020 15:00

Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava, s, Palackého 1114, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava a Přívoz, Česko

O události

V sobotu od 8 hodin proběhne v areálu Centra bezpečné jízdy - LIBROS  v Ostravě -Přívoze administrace a první setkání s veřejností a účastníky akce. Možnost nabíjení.

Z Ostravy pojedeme přes Brunrál (nebo kdo chce přes Olomouc) na náměstí v Koutech nad Desnou. Tam svá auta necháme, předvedeme veřejnosti, případně návštěvníky povozíme. Trasa je dlouhá asi 125 kilometrů (2 hodiny), nabíjení je po trase možné v Bruntále, nebo delší trasou v Olomouci a Mohelnici (177 km, taky 2 hodiny, převážně dálnice).

Na sobotní odpoledne  je plánován zajímavý program jen pro registrované elektromobilisty od 16 hodin. Exkurze a prohlídka vodní elektrárny Dlouhé stráně (doporučuji vzít si sebou kolečkové brusle). Na exkurzi pojedeme objednanými autobusy.  Doba trvání exkurze cca 2 hodiny.

Na sobotní večer je od 19 hodin připravena konference s možností se aktivně prezentovat. Následuje společná diskuze s občerstvením a ubytování pro registrované v Penzionu Kouty. U penzionu budou mít ubytovaní parkování a nabíjení zdarma.

V neděli dopoledne od 9 do 12 hodin bude na náměstí další setkání s veřejností a ukázky elektromobilů. Je i možnost vyjet lanovkou nahoru k nádrži a na koloběžce sjet 17 kilometrů dolů zpět na náměstí. Akce končí v neděli odpoledne.

Pro registrované účastníky z větší dálky lze zajistit ubytování z pátku na sobotu v Quality Hotel Ostrava City**** (kdysi Park Inn Ostrava), aby v sobotu ráno na start přijeli vyspaní a nabití. U hotelu jsou k dispozici Destination Charger Tesla, obyčejné zásuvky i červený pětikolík a naproti hotelu rychlonabíječka ČEZ Orchard (kabely CHAdeMO i CCS, Mennekes zásuvka).

Zájemci o účast z řad elektromobilistů nechť se prosím registrují na emailu milan.rajchl@volny.cz u Milana Rajchla, člena Výboru ASEP, tel. 722 931 372.

Zaplacení registračního poplatku neodkládejte, abych stihl rezervovat ubytování, které je omezené.  Registrační poplatek na eJantarová cesta 2020 s ubytováním v Ostravě je 2.500 Kč + DPH 21% na 1 osobu. Kdo nechce spát v Ostravě platí registrační poplatek 1.000 Kč + DPH 21% na 1 osobu. Registrační poplatek je paušální !!! (Pořadatel nebudu zase řešit, že někdo nejí jogurt a chce slevu atd. :-) ). Bankovní spojení  Česká spořitelna IBAN CZ93 0800 0000 0019 6218 0123.  Do zprávy prosím napište jméno, počet osob a typ elektromobilu.

Sdílet událost

bottom of page