top of page

čt 03. 6.

|

Brno-Královo Pole

Brněnský elektročtvrtek - ČERVEN

Tentokrát se potkáme v Brně na Cimburkově ulici – u edukačního centra Tepláren Červený mlýn. V okolí jsou 3 rychlonabíječky, rychonabíječka od Tepláren bude v průběhu akce k dispozici zdarma. Teplárny zajistili pro elektromobilisty návštěvu kogenerační jednotky, více v PODROBNOSTECH.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Brněnský elektročtvrtek - ČERVEN
Brněnský elektročtvrtek - ČERVEN

Čas a místo

03. 6. 2021 16:00 – 20:00

Brno-Královo Pole, Cimburkova, 612 00 Brno-Královo Pole, Česko

Hosté

O události

Vážení elektromobilisté a příznivci elektromobility, 

tentokrát se potkáme v Brně na Cimburkově ulici – u edukačního centra Tepláren Červený mlýn.

Teplárny zajistili pro elektromobilisty návštěvu kogenerační jednotky. Co se týká prohlídek, tak jsou schopni udělat pouze dvě. Každou organizačně o max. 30 lidech (pokud bude takové množství povolené). 

Prohlídka trvá cca 45 minut (když bude hodně dotazů i déle).

První prohlídka je v 16:30, druhá v 17:30 hod. Pokud chcete mít jistotu prohlídky, tak se na Brněnský čtvrtek REGISTRUJTE zde v události.  

Musíme zdůraznit, že budeme muset bezpodmínečně dodržovat nařízení spojená s epidemiologickou situací (tzn. možné omezení počtu osob ve vnitřních prostorách, ochrana dýchacích cest, desinfekce rukou atd), jelikož je jedná o výjimečné (až pro Brno strategické) prostory. Nejdůležitější budou aktuálně platná interní nařízení, jejichž aktuální znění Vám dáme s předstihem vědět (ta se odvíjí od těch národních). Vše se bude odvíjet od aktuální situace.

V okolí jsou 3 rychlonabíječky. Jedna přímo za edukačním centrem Tepláren a parkovišti Tesca jsou další dvě 2 rychlonabíjecí stanice ČEZ. Máme přislíbeno, že rychonabíječka od Tepláren bude v průběhu akce (16 - 20 hod.) k dispozici zdarma.

Parkoviště před budovou pojme až 15 elektromobilů, případně je možné využít odstavnou plochu před garážemi, kde je možné zaparkovat dalších cca. 15 vozů (několik metrů od hlavního parkoviště).

Dalších 50 aut je možné zaparkovat u plaveckého stadionu (150 m) a nebo přímo u Teska (200 m).

Krátké info k tomu čeho se bude prohlídka týkat:

Paroplynový cyklus (PPC) Červený mlýn je moderní kogenerační zdroj zajišťující výrobu tepla a elektřiny ze zemního plynu. Jde o vysoce účinný a ekologický způsob spalování. Tento moderní kogenerační zdroj nahradil původní zastaralou a neefektivní uhelnou výtopnu, která již nesplňovala emisní limity. Teplárna Červený mlýn dodává teplo v horké vodě do brněnské soustavy zásobování tepelnou energií (SZTE), a to především do městských částí Královo Pole, Žabovřesky a Lesná. V teplejším období může dodávat teplo v podobě horké vody i do oblasti Líšeň a Město. Elektrický výkon obou generátorů je vyveden do rozvodné sítě regionálního distributora v napěťové hladině 110 kV.

V rámci exkurze jsou účastníkům představeny jednotlivé části PPC, tedy spalovací turbína Siemens SGT-1000, spalinový kotel, parní turbína, následně pak výměníková stanice se systémem akumulace tepla, elektrodový kotel Parat (20 MW) a systém řízení provozu.

Přijďte si vyměnit zkušenosti s provozem a užíváním elektromobilu.

Sdílet událost

bottom of page