top of page

st 10. 4.

|

Praha 6

AUTOMOTIVE DAY 2024

Již potřetí se dejvický kampus promění v autosalon a venkovní plochu před Národní technickou knihovnou zaplní nejnovější elektromobily čtrnácti automobilek. Velkým lákadlem bude vodíková Tatra Force e-drive, zkušební jízdy a atraktivní přednášky na souběžné konferenci na Fakultě stavební ČVUT

AUTOMOTIVE DAY 2024
AUTOMOTIVE DAY 2024

Čas a místo

10. 4. 2024 9:30 – 16:30

Praha 6, Technická, 160 00 Praha 6, Česko

O události

Celá akce je volně přístupná veřejnosti a zdarma.

Masarykův ústav vyšších studií na ČVUT v Praze připravuje další ročník akce Automotive Day 2024, který se uskuteční ve středu 10. dubna 2024 od 9:30 do 16:30 hodin v  pražské ulici Technická, v prostoru před Národní technickou  knihovnou. Zástupci čtrnácti předních výrobců a dovozců automobilů  představí přes třicet modelů elektromobilů a hybridních automobilů. K  tradičním účastníkům akce, jako jsou Hyundai, Škoda, KIA, Toyota či  Citroen přibudou letos nově VW Group, Peugeot, BMW, výrobní divize  luxusních automobilů Toyota – Lexus a v neposlední řadě technologický  průkopník Tesla.

Stejně  jako v minulých letech bude část expozice stacionární, kde budou  vystaveny divácky atraktivní modely, např. multifunkční VW ID. buzz,  vodíkový elektromobil Toyota Mirai a nové produktové řady všech  zúčastněných značek. K vidění kromě špičkových modelů bude i nedávno  představený nákladní automobil Tatra na vodíkový pohon a prototyp  formule vyrobený studenty ČVUT. Řada modelů bude navíc po celý den  k dispozici pro testovací jízdy.

Záštitu nad Automotive Day opět převzal rektor ČVUT doc. RNDr.  Vojtěch Petráček, CSc., který akci v 10:00 hodin slavnostně zahájí.  Projekt současně podporuje starosta městské části Praha 6 Mgr. Ondřej  Kolář, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Sdružení automobilového  průmyslu (AutoSAP), Sdružení dovozců automobilů (SDA). Dlouhodobá  spolupráce trvá s českým zastoupením sdružení vysokých technických škol  EuroTeQ.

Během doprovodné konference na téma Soudobé tržní výzvy automobilového průmyslu, která  letos nově proběhne na nedaleké Fakultě stavební v posluchárně C223,  jsou připraveny příspěvky odborníků na aktuální témata – elektromobilita  a jiné alternativní pohony, systémy napájení automobilů a zvyšující se  nároky na infrastrukturu, AI v Automotive nebo autonomní systémy řízení.  Automobilky zároveň představí své strategie na nejbližší období.

Automotive Day je projekt, který vznikl v roce 2022, původně pouze ve  spolupráci s národním distributorem automobilky Hyundai, kde se  potvrdil zájem studentů o akce tohoto typu. V dalším roce se počet  vystavovatelů zvýšil na pět a letos přibylo ještě dalších devět  vystavovatelů. Za nápadem i celou organizací stojí Ing. Oldřich  Bronec, CSc., který na Masarykově ústavu vyšších studií na ČVUT vyučuje  předměty zaměřené na automobilový průmysl a v rámci svého oboru  dlouhodobě usiluje o propagaci a mezioborové propojování teoretické  výuky s praktickým prostředím výrobců a dovozů Automotive průmyslu. 

 K letošnímu ročníku Ing. Bronec uvedl: „Tento rok se nám ve spolupráci s Fakultou stavební ČVUT podařilo přesunout teoretickou část do důstojných prostor blíže k samotné  výstavě. Doufáme, že návštěvníci změnu ocení a že se přijdou na  doprovodnou konferenci podívat a vyslechnout si zajímavé prezentace.  Také mám radost, že naši nabídku vystavovat přijali zástupci prakticky  kompletního spektra dodavatelů osobních elektromobilů, které jsou na našem trhu v prodeji, včetně lídrů v oblasti elektromobility a technologie autonomní jízdy.“ Dále Ing. Bronec uzavírá: „Ať se nám to líbí nebo ne, elektromobilita je nedílnou součástí energetického mixu budoucnosti. Významně přispěje k environmentálnímu dopadu dopravy a na ČVUT je to téma, kterému se budeme nadále věnovat.“

Akce je určená pro studenty, akademické pracovníky, ale i pro laickou  i odbornou veřejnost. Jde o unikátní příležitost, jak se zorientovat v  současné situaci v rychle se vyvíjejícím odvětví ekologické mobility,  porovnat a prohlédnout si aktuální produktovou nabídku elektroaut a  navíc si některé i zdarma vyzkoušet.

Kontaktní osoba:

Jméno:

Alžběta Wostrá

E-mail:

alzbeta.wostra@cvut.cz

Sdílet událost

bottom of page