top of page

so 24. 8.

|

Valašské Meziříčí

2. sraz elektromobilů na Valašsku, Valašské Meziříčí

Loňský první ročník se setkal s pozitivním přijetím veřejnosti, akci si pochvalovali i sami elektromobilisté (elektrokola, motorky, osobáky, dodávky, malé nákladní). Elektromobily v praktickém provozu, co říkají majitelé, kde a jak nabíjet, to vše se dozvíte a na vlastní oči a uši poznáte.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
2. sraz elektromobilů na Valašsku, Valašské Meziříčí
2. sraz elektromobilů na Valašsku, Valašské Meziříčí

Čas a místo

24. 8. 2019 10:00 – 15:00

Valašské Meziříčí, Valašské Meziříčí, Česko

O události

Loňský první ročník se setkal s pozitivním přijetím veřejnosti a akci si pochvalně hodnotili i sami elektromobilisté. Od těch s elektrokoly, přes motorkáře, po ty s osobáky, dodávkovými elektromobily či malými náklaďáky. Elektromobily a vše co s nimi souvisí, zkušenosti s nimi v praktickém provozu, co říkají jejich majitelé, kde a jak nabíjet ve Valašské Meziříčí a dalších městech, to vše se dozvíte a na vlastní oči a uši poznáte v sobotu 24. srpna od 10 do 15 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí. Bude se tam konat 2. sraz elektromobilů na Valašsku. Můžete pohovořit s majiteli vozů a dalšími experty na elektromobilitu o vozidlech, která představují budoucnost dopravy šetrné k životnímu prostředí. Po celou dobu konání akce budou probíhat také zkušební jízdy. Letos bude k dispozici i atrakce pro děti, elektrokáry a hoverboardy. Akci pořádá město Valašské Meziříčí pod záštitou starosty města Roberta Stržínka ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu.

Návštěva je vhodná pro celé rodiny s dětmi, kromě zmíněných atrakcí lze navštívit třeba na výjezdu na Vsetín minizoo s muzeem dopravních prostředků místního nadšence pana Bystroně, včetně elektrické tramvaje.

Ve Valašském Meziříčí je minimálně 5 nabíjecích míst. Pomalé nabíjení 2x Mennekes ČEZ, placené, přístupový čip nebo aplikace Polyfazer, u průchodu na Náměstí na parkovišti městského úřadu, 2 vyhrazená stání, ulice Soudní 1221. Rychlonabíječka Inchanet, CHAdeMO 44kW a CCS 44kW, placená přes evmapa.cz, Palackého 456/26 před firmou ROBE lighting. Rychlonabíječky ČEZ, 2 stojany, zdarma, CHAdeMO, CSS, Mennekes Typ 2, na ulici Masarykova 791, okraj sídliště. Nově jsou 2 stojany zdarma, spouštěné přiložen jakékoli obyčejné platební karty, u nákupního centra naproti Kauflandu 2x Mennekes 22 kW a 2x Schuco obyčejná zásuvka 3,6 kW.

Nejbližší rychlonabíjecí místa jsou v ČR Ostrava, Frýdek-Místek, Zlín a Olomouc, na Slovensku hned za hranicemi Mestečko u Púchova. Pomalé nabíjení je pak skoro ve městech a obcích v okolí Valašského Meziříčí, pozadu nezůstávají ani hotely a rekreační chaty. Ovšem po předchozí domluvě nebo na požádání lze nabíjet prakticky u každé restaurace. Region, který dnes brázdí nejen cyklisté na elektrokolech, má k elektromobilitě dobře našlápnuto.

Registrovaní účastníci, kteří se na akci budou aktivně podílet prezentací a vožením veřejnosti svými elektrovozidly, mají zajištěno stání na hlavním Náměstí uprostřed, obědy, vstupy do muzea, zámku a na koupaliště zdarma. Pomalé nabíjení na místě. Nájezd vozidel mezi 9-10 hodinou, odjezd mezi 15-16 hodinou.

Ostatní elektromobilisté mají zajištěna stání po obvodu náměstí. Respektujte prosím pokyny městské policie, po 12.hodině (zavření obchodů) bude na náměstí zakázán vjezd spalovacím vozidlům.

Zájemci o účast z řad elektromobilistů nechť se prosím informují na emailu u Milana Rajchla, člena Výboru ASEP, tel. 722 931 372.

Sdílet událost

bottom of page