O prvním elektro westernovém srazu - sraz již proběhl

Věděli jste, že elektromobilisté pořádají srazy?  A právě takový sraz  bude v sobotu 22. 9. 2018 na jižní Moravě ve Westernovém městečku v Boskovicích. Cílem této akce je ukázat veřejnosti, kam se trh s elektromobily za poslední roky posunul. K vidění bude mnoho vozidel na elektrický pohon různých značek.

Kdo je to vlastně elektromobilista? Jednoduše řečeno člověk, který přesedne ze spalováku do elektromobilu, a místo benzínu čepuje proud.  Zásadní rozdíly proti současným dopravním prostředkům jsou dva: čistý, bezemisní provoz a minimální hlučnost.

Pokud vás zajímá, jaké zkušenosti v praktickém provozu mají s elektromobily jejich majitelé, nevíte, kde a jak nabíjet, či si chcete auta na elektrický pohon osahat, popř. se svézt, přijďte na sraz elektromobilistů do Boskovic.

Zváni jsou všichni, kdo mají zájem se setkat s fanoušky do elektroaut. Získáte zde věrohodné informace od těch, kteří denně elektromobily používají a najezdí s nimi několik tisíc kilometrů měsíčně. Díky nejnovějším elektromobilům  a stále větší síti nabíječek již neplatí to, že elektromobily jsou vhodné jen do města.

Pro sraz bylo zvoleno Westernové městečko v Boskovicích . Toto prostředí Divokého západu zcela pohltí všechny malé i velké návštěvníky. Od rána je zde bohatý westernový program pro všechny, kteří mají chuť se bavit. V salonech je možné ochutnat místní speciality. V areálu parku je spousta zákoutí, která nabízejí atrakce pro děti i dospělé. Rodiny elektromobilistů se tak dokonale zabaví. Návštěva je vhodná pro celé rodiny s dětmi.

Děti se mohou svézt  na koních, zapůjčit si kozy a vzít je na vodítku na procházku na pastvu tak, jako kdysi naše babičky. Čeká vás divadlo plné zábavy a napětí. Za zmínku stojí také lanové centrum,  střelnice, vršek pokladů (poklady, které zde naleznete se stávají vaším  majetkem),  rýžoviště zlata, indiánská vesnice či možnost zhlédnutí nové ohňové show.

Organizátoři spolu s Asociací pro elektromobilitu České republiky a partnery srazu, připravili několik soutěží o hodnotné ceny. Můžete vyhrát mimo jiné malou ostrovní elektrárnu, týdenní bezplatné zapůjčení elektromobilu VW či LED svítilnu a mnoho dalších cen. 

Ti, kteří se chtějí zúčastnit soutěže přímo na místě a registrují se, vyhrávají už při registraci.  Výhrou jsou vstupenky na celodenní program a večeře u Šedýho vlka dne 22. 9. 2018. Registrace již byla ukončena.

Pokud toužíte po skvělé výhře a jste soutěživí, už teď začněte trénovat. Ve westernovém městečku svoje dovednosti prověříte v hodu tomahawkem a střelbě z luku. Poslední disciplínou bude soutěž v těžbě LITHIA. Pozor, počet účastníků soutěže je omezen.

Výsledky soutěží budou vyhlášeny na večerním bále. Na regulérnost všeho dohlédne místní Sheriff,  K tanci, poslechu i ke zpěvu bude hrát skupina Mescalla a před půlnocí zazní písně skupiny AC/DC, která elektromobilitu odedávna propaguje.

Těšíte se? Tak tedy na shledanou v Boskovicích!

Program elektrosrazu ve Westernovém městečku v Boskovicích naleznete ZDE.

Stejný program je i v neděli (akorát bez soutěží, vyhodnocení a bálu), takže když přijedete v sobotu večer na bál a máte kde přespat, tak se ještě v neděli můžete ještě vyřádit.

Ubytování si lze rezervovat ZDE 

Nemůžete do Boskovic? Nevěste hlavu. Organizátoři mysleli i na vás. Nachystali totiž on-line elektromobilní soutěž. Stačí zodpovědět tři otázky a z těch, kteří je zodpoví všechny správně, vylosuje zástupce westernového městečka večer na srazu vítěze. Hlavní výhra je týdenní zapůjčení druhého elektromobilu VW (včetně energie na 10 000 km). Zkrátka nepřijde ani dalších šest výherců v pořadí.  Zahrát si naši online soutěž můžete ZDE

Pro ty příznivce elektromobility, kteří se již nemohou dočkat soboty, proběhnou v pátek (21. 9. 2018) v 17 hodin v saloonu 1870 (areál WMB) dvě přednášky s promítáním na téma:

Jak se jezdilo s EMOU – jedná se o krátké zavzpomínání s účastníky projektu prvního československého elektromobilu.

Elektromobilita v současném Norsku - reportáž přímých účastníků z festivalu v Arendalu, kde proběhlo minulý měsíc vyhodnocení soutěže o Hlavní město Norské elektromobility 2018. Tuto soutěž pořádala Norská EV asociace, která je největším sdružením vlastníků elektromobilů na světě.

Krásných zážitků i zajímavých překvapení bylo na elektromobilní cestě Norskem spousta. Rozhodně se je na co těšit.

I na tyto přednášky jste srdečně zváni. Přednášky jsou zdarma a po jejich ukončení proběhne malé občerstvení v norském stylu.