VELKÁ ELEKTROMOBILNÍ SOUTĚŽ - je ukončena

Seznam výherců VELKÉ ELEKTROMOBILNÍ SOUTĚŽE, konané u příležitosti 1. elektro westernového srazu v Boskovicích. (Soutěž C)

1. cena  -  Jan K., Brno

2. cena  -  Jiří V., Dětmarovice

3. cena  -  Ondřej T., Praha

4. cena  -  Pavel K., Babice

5. cena  -  Karel P., Čebín

6. cena  -  Marek K., Třebíč

7. cena  -  Petr Š., Hrušovany u Chomutova

Výherci budou kontaktování v úterý ráno (25.09.2018) emailem za účelem předání cen.

 

1.12.2018 bude odstartována nová on-line soutěž, kde ceny budou vylosovány na country bále u příležitosti

2. elektro westernového srazu v Boskovicích.

 

Hlavní výhra zapůjčení elektromobilu Tesla S na jeden týden !!!

Pro velký zájem necháme ještě otázky první VELKÉ ELEKTROMOBILNÍ SOUTĚŽE na našich stránkách. Může te si vyzkoušet, jak na tom jste se znalostmi elektromobility.

Řešení i podrobnou statistiku ohledně "chybovosti" při hlasování zveřejníme 01.12.2018. 

Nikoho asi nepřekvapí, že následující otázky jsou úzce spjaty s reálnými zkušenostmi elektromobilistů. Nejde o chytáky, ale o reálná témata, která se často probírají v diskuzích u „nabíječek“.  Účastí v soutěži souhlasíte s Pravidly soutěže.

 

 

 

SOUTĚŽ

1) Předpokládejme, že elektromobil Volkswagen e-up má trakční baterii, ze které lze využít 15 kWh elektrické energie na vlastní jízdu. Elektromobilista si tuto baterii na rychlonabíječce nabil za 10 minut na 100%. Kolik je nyní schopen ujet kilometrů, když je jeho dlouhodobá průměrná spotřeba 11 kWh na 100 km?

2) V ČR se ustálil názor, že elektromobil je vlastně takový normální spalovací automobil, akorát jeho výfuk není namontován pod autem. Je totiž umístěn v komíně nejbližší elektrárny. Proto ani nemohou být elektromobily ekologické - a tak je to všude na světě. Dokážete odpovědět na otázku, jak vypadá energetický mix - který udává z čeho je vlastně elektřina v jednotlivých evropských zemích vyrobena? Které údaje jsou správné?

3) Řidič ujede měsíčně 1 000 km. Nabíjí doma ze zásuvky. Cenu za 1 kWh má 4 Kč v normálním tarifu a cenu ve sníženém tarifu má za 2 Kč. Budeme tedy počítat s průměrnou cenou 3 Kč za 1 kWh. Jeho dlouhodobá průměrná spotřeba je 11 kWh na 100 km. Kolik utratí měsíčně za „PHM“?


Napište prosím číslo dva: